Tak to nás dostalo........živnostník roku Libereckého kraje

01.10.2014 23:10

Mezi živnostníky z 219 přihlášených porotu nejvíce zaujal sedmdesátiletý Jaroslav Skuhravý, který se specializuje na restaurování vitráží.

Vitrážista podniká už od roku 1984

„Jeho celoživotní láska se stala posláním a živností. Dělá to už 42 let, samostatně podnikat začal už v roce 1984 a je obdivuhodné, s jakým elánem dokáže pracovat i ve vyšším věku," ocenila porotkyně Lenka Špringerová z GE Money Bank.

GE Money Bank Živnostník roku 2014 Libereckého kraje: Jan Hradecký (2.místo), Jaroslav Skuhravý (1.místo), Petr Klamt (3.místo).K nejúspěšnějším realizacím Skuhravého patří vitráže chrámu svaté Barbory v Kutné hoře či restaurátorské práce na Chrámu svatého Víta a Obecního domu v Praze. Skuhravý je rovněž podepsaný pod zakázkami realizovanými v zahraničí. V minulém roce instaloval stropní zrcadlové vitráže do historického domu ve čtvrti Barvicha v Moskvě.

Druhé místo obsadil Jan Hradecký z Libštátu, který se 20 let v náročných podmínkách podhorské oblasti věnuje pěstování českého česneku. Jeho produkty nesou řady ocenění a do budoucna plánuje postavení takzvané česnekové chaloupky s prodejnou i muzeem česneku. Třetí skončil výrobce skleněných korálků a perlí Petr Klamt ze Zásady.

 

 

Celý článek na:  https://www.denik.cz/liberecky-kraj/triumf-sklaru-zivnostnikem-a-firmou-roku-jsou-novoborsti-20140924-5vt6.html

 

TOPlist

www.ceskydomacicesnek.cz