Kde sehnat kvalitní česnek? U svého pěstitele......

10.02.2011 21:52

 

3 plusy pro český česnek

Vyzkoušejte pětkrát silnější česnek od našich pěstitelů

český česnek

Čerstvý česnek si rychle oblíbíte; foto: Wikipedie.org

Česnek je nejzdravější zelenina. Sepisovat jeho blahodárné účinky na celé tělo by bylo nošením dříví do lesa. Přesto je u nás žádanější nekvalitní a chemicky ošetřený česnek z Číny. Příčinou je nižší cena zahraniční náhražky. Nic nezmění ani fakt, že česká plodina je mnohonásobně lepší.

 

3 výhody našeho česneku

  • Čerstvý
  • Silný
  • Skutečná kvalita

Proč dát přednost českému česneku

Poznejte rozdíl. Tuzemský produkt je nejen čerstvější, ale především zdravější a silnější. Zatímco na bramboráky je potřeba celá palička čínského česneku (a chuť je stále nedostačující), toho našeho stačí dva stroužky. A podobných příkladů je celá řada.

Pěstování česneku má u nás dlouhou tradici – existují nejrůznější odrůdy od českých pěstitelů.

Proč je rozšířen čínský česnek – nižší cena

Většina spotřebitelů dává přednost ceně před kvalitou i zdravím. Než se však čínské zboží dostane na náš stůl, musí urazit přes půl světa. Kvůli tomu je čínský česnek vyschlý, chemicky ošetřený a starý – běžný je i produkt z loňské sklizně. Na čínských farmách pracují lidé za podřadný plat, proto je tamější zboží tak levné.

Hlavní zápory čínského česneku

  • Starý
  • Silně chemicky ošetřený
  • Pochází z nefér zemědělství

Kde sehnat český česnek – zkuste vlastního pěstitele nebo farmářské trhy

Zvláště farmářské trhy jsou stále oblíbenější, a pronikají i do menších měst. Zájem spotřebitelů o jejich zdraví roste. Pokud i vy chcete pro sebe a své blízké udělat něco dobrého, navštivte českého pěstitele.

TOPlist

www.ceskydomacicesnek.cz